Tüylerinizi Ürpertecek 9 Mekan

Tüylerinizi Ürpertecek 9 Mekan - Evden Kaçış ve Odadan Kaçış Oyunları

Tüylerinizi Ürpertecek 9 Mekan

Tüylerinizi Ürpertecek 9 Mekan

Öyle yerler düşünün ki hikayelerini okuduğunuzda bile tüyleriniz diken diken olsun. . Hayal dünyasında değil, gerçek dünyada olan bu esrarengiz mekanların hikayeleri kanınızı donduracak cinsten. İşte dünyada varlığıyla bilinen Tüylerinizi Ürpertecek 9 Mekan.

1- Ölüm Gölgeleri Yolu

10 km uzunluğunda New Jersey’de bulunan bu yolun adının neden ölüm yolu olduğu tam olarak bilinmese de hakkında birçok teori vardır. İlk teori bu yolu kullanan insanları soyduktan sonra öldüren suçlular, bu yol civarında yaşamaktadır. İkinci Teori ise ibret olsun diye bu suçluların öldürülmesi ve yol boyunca asılmasıdır. Üçüncü teori ise burada yaşanan 3 cinayettir. 1920 yıllarında yaşanan bu cinayetlerin birincisi bir adamın hırsız tarafından demir sopa ile öldürülesiye dövülmesi, ikinci cinayet ise bir kadının eşinin kafasını kesmesi, üçüncüsü ise Bill Cumminsin öldürülüp çamur yığınına gömülmesidir.

Neden Korkmalısınız?

Bölgedeki en ürkütücü şey hep sisle kaplı olan hayaletli göldür. Bu gölde gökyüzü alışılmışın dışında parlak ve ürkütücü bir görünüme sahiptir. Bu yolda katledilenlerin ruhları göl etrafında bulunan bir kulübede toplanmaktadır. 1990’lı yıllarda bu bölgedeki ağaçlıklarda bulunan yüzlerce fotoğrafta pek çok sayıda paranormal görüntü vardır. Kanalları değişen bir televizyon birçok ürkütücü görüntülerin yalnızca bir tanesidir.

2- Tuol Sleng Soykırım Müzesi

Terk edilmiş bir okul binası olan bu bina 1975’2te hapishane olarak kullanılmaya başlanmıştır ve Kamboçya’nın başkenti olan Phnom Penh şehrinde bulunmaktadır. Asker ve devlet adamları bu hapishaneye getirilip işkence edildikten sonra hunharca katlediliyor. Öyle bir vahşet vardı ki hapishane lideri bile bu paranoyada kendine çalışan adamları ve ailelerini bile öldürtmeye başlamıştı.

Neden Korkmalısınız?

İnanışa göre bu hapishanenin koridorlarında burada katledilen 17.000 kurbanın ruhları gezinmekte olup paranormal aktivitelere sebep oluyor. Yalnızca 12 kişinin kurtulduğu bu ürkütücü vahşet hapishanesinde çoğu mahkum işlemedikleri suçlar için katledildi. Pek çok ülkeden insanın öldüğü hapishanenin vahşet boyutunu anlamanıza hapishanede uygulanan 10 kural yardımcı olacaktır.

1. Sana sorduğum sorulara cevap vereceksin. Cevap vermeme hakkın yok!
2. Benden hiç bir şeyi gizlemeye çalışmayacaksın.
3. Sistemimizi bozmayı aklından bile geçirme.
4. Sana soru sorduğumda, düşünmeden cevap vereceksin.
5. Sorunlarınla ve yönetimle alakalı hiçbir şey söyleme!
6. İşkence sırasında ağlamayacaksın.
7. Hiçbir şey yapma, otur ve emirlerimi bekle! Emir vermiyorsam, sessiz ol! Sana bir şey yapmanı söylediğimde, itaat edeceksin ve dediklerimi zevkle yapacaksın!
8. Diğer tutuklularla gizli iletişim kurmayı deneme.
9. Bu kurallara uymadığında elektrik cezasına hazır ol.
10. Benim dediklerime uymadığında 10 kırbaç ya da 5 elektrik şoku seni bekliyor olacak.

3- Paris Madenleri

Paris madenlerinin ilk yapılış amacı mineral çıkarmak olsa da bu tüneller yeraltı mezarlıkları olarak bilinir. Madenlerden geriye kalan tek şey tünellerdir ve günümüzde bu tüyler ürpertici tünellerde araştırma yapmak yasaktır ve araştırma yapanlara ağır cezalar uygulanmaktadır.

Neden Korkmalısınız?

Rivayete göre antik çağ yaratıkları bu tünellerde yaşanmaktadır. Bu tünele giren insanlar Yunan Mitolojisinde yer altı ve ölüm tanrısı olarak bilinen Hades’e girmiş olur. Belirli bir haritası olmayan bu tüneller yaklaşık olarak 600 uzunluğunda olduğu için fazlasıyla ürkütücü ve tehlikelidir. Kapalı ortam fobiniz var ise en çok korkmanız gereken yer olan bu madenlerden uzak durmalısınız. Eğer kendinize güvenip bu tünelleri keşfetmeye karar verirseniz de tünellerde kaybolmamanız için oldukça şansa ihtiyacınız olacak. Korkutucu tünellerin bir diğer özelliği ise sesi yalıtmasıdır. Yakınlarınızdan gelen bir çığlığı bile duyamayabilirsiniz. Madenlerdeki insan kemikleri ve duvarlardaki resimler bu tünellerde karşılaşabileceğiniz en normal şeyler olacaktır. Eğer hala bu tünellere girmek istiyorsanız bol şans!

4- Cehennem Kasabası

Devlet tarafından 1970’li yıllarda satın alınan Ohio’nun kuzeyindeki Summit kasabasını tüm yaşayanları ile birlikte boşaltılacaktı. Ulusal bir park yapılma planı olan kasabada olaylar planlandığı gibi gitmemiştir. Yayılan efsanelerle ormandaki araba yolu kasaba boşaltılmadan önce bile inanılmaz ürkütücüydü. Kasaba boşaltıldıktan sonra ise çok daha korkunç bir hale geldi.
Neden Korkmalısınız?
Çıkmaz Stanford yolu olarak isimlendirilen bu yol Dünya’nın sonu olarak gösterildi.Yolda çok zaman geçirenlerin ormandaki koruyucular tarafından öldürüleceği söylentileri yayılmıştır. Mutantlar, Satanistler, büyük bir yılan, Ku Klax üyeleri ve bir akıl hastası bu koruyucuları oluşturanlardandı. Ayrıca yol bitimindeki Boston mezarlığında korkunç bir hayalet ve tüyler ürpertici yürüyen bir ağaç bulunmaktadır.

5- Bulmaca Evi

1920’li yıllarda Karl Riddle bu evin sahibi idi. Cenaze evi olarak kullanılan bu ev Florida’da bulunup daha sonra başka bir yere taşınmıştır.

Neden Korkmalısınız?

Bu evde tavan arasına girmek yasaktır. Çünkü tavan arasında evin eski sahibi olan Joseph kendini tavan arasında asmıştır. Tavan arasına giren insanlara saldırıldığına inanılan bu evde başka ruhların varlığı da hissedilmektedir ve bu evdeki eşyalar garip bir şekilde hareket etmektedir.

6- The Ridges

Athens Akıl Hastanesi olarak bilinen bu hastane Ohio tarafından satın alınmıştır. Çok şiddetli olan şizofrenlerin tedavisinde kullanılan lobotomi buradaki yüzlerce hastaya uygulanmıştır. Sonuç olarak deliliğin temel sebebi mastürbasyon ve epilepsi gösterilmiştir.

Neden Korkmalısınız?

Dünyanın en hayaletli 13. Evi olarak bilinen bu hastanede tecavüzcü Billy Milligan (ünlü kimlik bozukluğu yaşayan) tedavi görmüştür. Bir diğer inanışa göre çevresinde bulunan Ohio Üniversitesi de ruhlarla kuşatılmıştır. Fakat en ilgi çekici hikaye 54 yaşındaki bir kadına aittir. 6 hafta haber alınamayan kadın boş odada ölü olarak bulunmuştur. Çıplak olarak bulunan kadın soğuk bir betona yatmış bir şekilde ölü olarak bulunmuştur. Güneş ışığı ve çürüme yüzünden kadının bedenin yerde tüyler ürpertici bir izi vardır. Ruhu da burada dolaşmaktadır.

7- Humberstane ve Lanoria

Sahip olduğu madenler sayesinde kurulan bu iki kasaba bir anda popülasyonunu arttırmıştır. 1958 yılında yaşadığı ekonomik krizler yüzünden iflas eden kasabalar 1960 yılında ıssızlığa terk edilmiştir ve çalışan işçiler köle yapılmıştır.

Neden Korkmalısınız?

Rivayete göre geceleri mezardaki ölüler uyanıp kasabada dolaşıyorlar. Bu rivayeti destekleyecek fotoğraflar da bulunmaktadır. Bu kasabadaki ölü bedenler ise açık ve görülebilir bir biçimde bulunmaktadır. Bu görüntü bilr tüylerinizi ürpertecek kadar etkileyicidir.

8- Byberry Akıl Hastanesi

1907-1990 yılları arasında kullanılan bu hastane hastalarına şiddet uygulaması ile bilinmektedir. Her çeşit akıl hastasının tedavi gördüğü hastane 1960’larda 7000’e yakın hasta barındırmakta idi. Uyguladığı şiddet ve kalabalığından ötürü 1990’da kapatılıp, bina terk edilmiştir. 2006 yılında ise içinde barındırdığı asbestos mikrobundan dolayı yıkılmıştır.

Neden Korkmalısınız?

Bu hastanenin ürkütücülüğü sıra dışı bir yaratık ya da paranormal bir olay değildi. Bu hastanede hastalar dışkı ile kaplı olan koridorlarda yatmaktaydı ve çalışanlar tarafından şiddet görmekteydi. Hastaların dişlerinin uyuşturmadan çekip, bir kadın hastayı parçalara ayrılması bu tüyler ürpertici olaylardan yalnızca birkaçıdır. Charles Gable çalışan bulunamasa da öldürdüğü kadının parçaları hastanenin her köşesine dağıtılmıştı hatta kadının dişleri de başka bir hasta tarafından oynanırken bulunmuştu. Oldukça sarsıcı bir hikaye!

9- Leap Kalesi

15. yüzyılın sonlarında O’Bonnollar tarafından inşa edilen kale daha sonra O’Carollar tarafından fethedilmiştir. Akabinde iki kardeş arasında çıkan taht savaşı kardeşlerden birinin kalenin içindeki kilisede kardeşi tarafından zalimce katledilmesine yol açmıştır. Bu olayın dışında sayısız infazın gerçekleştiği bu kaledeki kilise ‘Kanlı Kilise’ olarak bilinir.

Neden Korkmalısınız?

Kalede varlık gösterdiğine inanılan Elemantal isimli canavar burada korku salan pek çok hayaletten en ürkütücü olanıdır. Çürük ve sülfür kokan bu canavarı hayal etmek bile tüylerinizi ürpertebilir. Kaleyi onaran işçilerin bulduğu bir zindandan onlarca ölü çıkarılmıştır. Esirlerin burada ölüme çaresizce bırakıldıkları düşünülmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir