Sinema Tarihinde En Korkunç 50 Film

Sinema Tarihinde En Korkunç 50 Film - Korku Evi Oyunları

Sinema Tarihinde En Korkunç 50 Film

Sinema Tarihinde En Korkunç 50 Film

Sinema tarihinde birbirinden ilginç konulara sahip yüzlerce film yer alır. Bu filmlerin için bazıları konuları, bazıları dekorları ile bazıları da ne kadar korkunç oldukları ile akıllarda yer etmiştir. Her film kendine özgü sahneleri ile hatırlanır. İnsanlar çoğunlukla kendilerinden bir şeyler buldukları daha doğrusu kendilerini özdeşleştirebildikleri karakterleri ve bu karakterlerin yer aldığı filmleri izlemeyi tercih eder. Duygusal filmlerin dramaların bu kadar çok seyredilmesi bazılarının tekrar tekrar izlenmesinin sebebi de aslında budur. Ancak bu genellemenin yanında kendilerini çok da özdeşleştirmeleri mümkün olmayan filmler vardır ki onların da hastası çoktur.

Sinema Tarihinde En Korkunç 50 Film - Korku Evi Oyunları

Evet korku filmlerinden bahsediyoruz. Yetimhanelerde büyüyen garip çocuklardan tuhaf yaratıkların başrolde olduğu bilimkurgu korku türüne kadar onlarca farklı tarzda kurgulanan tüm korku filmlerinin izleyicisi boldur. Biz de konusu her ne olursa olsun illa da korku filmi olsun diyenler için sinema tarihinin en korkunç 50 filmini sizler için bir araya getirdik.

50 – İçimdeki Şeytan

Orjinal ismi The devil inside olan filmimiz klasik bir kötü ruhlar tarafından ele geçirilen karakterlerlerden oluşur. Baş karakterimiz İzabella annesinin akıl hastası mı olduğunu yoksa kötü ruhlar tarafından mı ele geçirildiğini öğrenmek için çeşitli atraksiyonlar peşindedir. İlk iş tabiki de annesinin yattığı akıl hastanesine gider. Bu akıl hastanesi cezadan muaf, kişilerin sadece kendilerine zarar vermelerini engellemek için  kilit altında tutuldukları bir yerdir. Annesinin içine kötü ruh girdiğine emin olan Isabella ikigen şeytan çıkarıcı ile anlaşır. Bu şeytan çıkarma sırasında annesini tamamen ele geçiren dört kötü ruh halindeki saf kötülükle karşılaşır.

49 – İskelet Anahtar

Listemizin 49. Sırasında yer alan filmin orjinal adı The sekeleton key. Bir hastanede hemşire olarak çalışan Carolin New Orleans ın uzağındaki eski bir evde yaşlı bir kadının kocasına bakmak üzere çalışmaya başlar. Bu sırada yaşlın çiftin gizemli davranışları Carolin in dikkatini çeker. Bunun üzerine evin tüm kilitli kapılarını açabilen bir iskelet anahtar ile bu gizemi çözmeye karar verir. Bu sırada evin çatı katında gizlenen korkunç ve ölümcül bir sırrın ortaya çıkmasına neden olur.

48 – Teksas Katliamı

Diğer ülkelerde The Texas Chainsaw Massacre adı ile gösterime giren filmde klasik bir ortadan kaybolma hikayesi işlenir. 1973 yılında Texas ın terk edilmiş küçük bir şehrinde beş gencin ortadan kaybolması ile olaylar başlar. Bugüne kadar kaybolan gençlerden hiç haber alınamamıştır. Hala çözülememiş gerçek bir olaydan esinlenerek yapılan 2003 yapımı filmin Teksas Testere Katliamı Teksas, Testere Katliamı Bölüm 2, Teksas Testere Katliamı 3  ve Deri Yüz ve Teksas Testere Katliamı: İleriki Nesil olarak serisi devam etmektedir.

47 – Hayalet Gemi

Jack görevde olduğu bir sırada Alaska nın açık sularında terk edilmiş bir gemi ile karşılaşır. Jack, terk edilmiş gemileri onarma ve içindekileri kurtarma konusunda oldukça başarılı bir ekibe haber verir.  Gemiye giden ekip geminin içerisinde bulunanları elde edip satabilecekleri için çok mutludur ancak bu mutluluk pek uzun sürmez. Gemiyi saran kasvet ve gizem hayatlarını altüst edecektir.

46 – Gir Kanıma

Orijinal adı Let the right on in olan filmde devasa binalar arasındaki parkta yalnız başına vakit geçiren Oscar soğuktan etkilenmeyen beyaz yüzlü ve gizemli bir kız ile tanışır. İki çocuk yakınlaşırken ailelerinde çeşitli cinayetlerin işlendiğini görürüz. Uzun zamandır vampir olan Eli nin kan ihtiyacı babası tarafından giderilmektedir. Fakat zamanla Eli nin durumu iki çocuğun da başını belaya sokar.

45 – Şeytanın Bel Kemiği

Babası tarafından bir yetimhaneye bırakılan on yaşındaki Carlos bir gün babasının gelip onu yeniden yanına alacağının hayalini kurar. Carlos yetimhane ortamında oldukça zor günler geçirmektedir. Bir gün, aynı yetimhanede yıllarını geçirmiş Jacinto isimli bir hayalet tarafından taciz edilmeye başlar.

44 – Şeytanın Gecesi

Şehirden ve polislerden uzak bir akıl hastanesinde bir grup genç parti düzenler. Sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı yapmaya karar verilene kadar her şey yolunda gider. Olaylar bu ruh çağırma seansı ile başlar.  Ruh çağırma esnasında gizemli bir güç içlerinden birinin vücudunu ele geçirir. Harika başlayan parti zaman içerisinde gençler için kanlı ve korkutucu bir hale gelir.

43 – Şeytani Ruhlar

Louisiana’daki terkedilmiş bir evde 6 üniversiteli gencin cesedi bulunur. Vahşice öldürülmüş halde bulunan bu gençlerin arasında mucizevi şekilde hayatta kalmış biri vardır; John. Psikiyatrist Dr. Elizabeth Klein tüm bu korkunç cinayetlerin tek tanığı olan John ile konuşmaya başlar. John anlattıkça gençlerin şeytani ruhlar ile yaşadığı korkunç olaylar ortaya çıkar.

42 – Yanlış Kapı

Orjinal ismindeki Knock Knok olan filmimiz yağmurlu bir akşamda başlar. Evan Webber mutlu evliliği olan eşi ve çocukları ile sıradan bir hayat yaşar. Eşi ve çocuklarının evde olmadığı bir gecede kapı çalar. Kapıdaki iki gizemli kadın kaybolduklarını söyler. Onları içeri alan Evan korkunç bir haftasonu yaşayacaktır.

41 – Şeytan

Chris 12 yaşındaki kızı Regan için bir doğum günü partisi planlamaktadır. Ancak bu doğum günü partisinde kızının garip davranışları olduğunu fark eder. Kızının hasta olduğunu düşünen baba onu doktora götürür ama doktorlar Regan ı tedavi edemezler. Zamanla hareketleri daha da garipleşince doktorlar tedavi edemeyeceklerini anladıkları için Chris e şeytan çıkarma ayinini tavsiye eder.

40 – Derin Kabus

Paris sokaklarının altlarında onlarca kilometrelik yeraltı mezarları yer alır. Bu mezerlar binlerce   ebedi ruhun yuvasıdır. Bir keşif ekibi bu labirente girerek sırrı ortaya çıkarır. Bu keşif yolculuğundan oluşan derin kabus hepimizin peşini bırakmayan korkularımız ile yüzleşmemizi sağlar.

39 – Mezarına Tüküreceğim

Yeni kitabını yazmak için kasabasa nehir kenarında sessiz bir evde kalmaya karar veren Jennifer başına geleceklerden habersizdir. Kasabada yaşayan dört serseri ve şerif, genç ve güzel Jennifer’a işkence yaparak ve tecavüz eder. Kadını öldürecekleri sırada kadın kendini nehre atar. Uzun süren  aramalar sonuçsuz kalır. Haftalar sonra geri gelen kadın intikamını çok acı bir şekilde alacaktır.

38 – 30 Gün 30 Gece

Amerika nın kuzeyinde Alaska bölgesindeki Barrow kasabasında her kış bir ay gece yaşanır. Bu kış gizemli bir grup insan ortaya çıkar. Tüm kasaba bu insanlardan zarar görür hatta öldürülenler olur. Sonra anlaşılır ki aslında bu tuhaf grup vampirlerdir ve insanlardan beslenmek zorundalardır.

37 – Constantine

Bir başka şeytan hikayesi filmimizde Angela ikiz kız kardeşi İsabela nın ölümünün intihar olmadığından süphelenir ve dedektif Constantine den yardım ister. Çünkü kız kardeşi intihar edemeyecek kadar dindardır. Constantine, şeytan avcılığı yapan herkeste olmayan mistik güçleri olan biridir. Kahramanımız zamanında intihar ettiği için cehenneme gitmiş sonra yeniden dünyaya gelerek cennete gitmek için iyi şeyler yapmaya çalışmaktadır.

36 – Dünyalar Savaşı Z

Gerry Lane eşi ve çocukları ile mutlu mutlu yaşayan bir aile babasıdır. Bir gün eve giderken trafikte sıkışıp kalırlar. Bunun üzerine bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayan Gerry ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirir. Çok kısıtlı bir zamanı olan kahraman ikiye ayrılan dünyayı kurtarmaya çalışacaktır. Brad Pitt in hem başrol hem de yapımcı olduğu filmde insanlar ve zombiler savaşıyor.

35 – Lanet

Ellison bir suç romanı yazarıdır. Romanına malzeme toplamak için işlenen cinayetleri araştırmaya ülkenin bir ucundan diğer ucuna gider. Eşi ve iki çocuğu ile kiraladıkları dairede öncesinde yaşayanlar öldürülmüştür. Ellison tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Kutudan onlarca kaset çıkar. Bu kasetler daha önce evde yaşayan ailelerin vahşide öldürülmelerinin kayda alındığı snuff filmlerdir.

34 – Son Durak Serisi

5 filmden oluşan seride her filmdeki baş karakter kendileri de dahil olmak üzere bir çok kişiyi öldürecek kazaları önceden sezebilmektedirler. Bu sebeple de bu kazalardan kurtulurlar. Ancak kazadan kurtulan herkes sonrasında çok daha dehşet verici şekillerde ölümle yüzleşmek zorunda kalır.

33 – Testere Serisi

bu serinin oldukça enteresan bir seri katili vardır. Kurbanlarına yaşamlarının kıymetini ve değerini anlatmak isteyen katil onlara ölümcül oyunlar oynatarak hayatta kalma şansı da sunar. Kıyasıya ölüm kalım savaşı veren kurbanlar bu sayede hayatta kalabilmek için neleri feda edebilecekleri görmüş olurlar.

32 – Arınma Gecesi

Amerikan hükümetinin başı hapishaneler ve suçlularla derttedir. Bu soruna oldukça farklı bir çözüm bulurlar. 12 yılda bir 12 saat boyunca kimse yaptıkları suç yüzenden yakalanıp ceza almayacaktır ancak karşılığında suçtan etkilenen kişiler tarafından cezalandırılacaklardır. Kendileri oldukça güvenli bir evde geceyi geçirmeyi planlayan bir ailenin savunmasız kızı sokakta kalmış bir adamı eve alır. Sonrasında işler çığırından çıkar.

31 – 28 Gün Sonra

Araştırma labaratuarındaki şempanzelerden yayılan ölümcül bir virüs İngiltereyi etkisi altına alır. Büyük tehdit oluşturan virüsle mücadele eden ekip aynı zamanda virüse yakalanmış kişiler ile de mücadele etmek zorunda kalır. Son çare askerler tarafından yönetilen sığınağa taşınırlar fakat burada da farklı sorunlar onları beklemektedir.

30 – Aynalar

Bir felaketin ardında kalan aynalar bazen insanı bambaşka yerlere götürebilir. Bir kaç yıl önce yangın faciası olmuş ve tüm çalışanları ölmüş bir dükkanda bekçilik yapan Ben Carson eski bir polistir. Her şey yanan dükkanda geriye sadece iki ayna kalmıştır. Bu aynalar zaman içinde Ben Carson ile iletişime geçmeye başlar. Sonunda ailesi tehdit altına girince aynalar içindeki kötü ruhlar ile mücadele etmek zorunda kalır.

29 – Sessiz Tepe

Silva’nın genç kızı Sharon uyurgezerlikleri ve huzursuz durumları yüzünden sıkıntı çeker.  Annesi de çare olarak onu rüyalarında sürekli gittiği Silent Hill e götürmeye karar verir çünkü bunun tek çare olduğunu düşünür. Oraya gitmek ise kolay olmayacaktır. Bir süre sonra kızını kaybeder ve bir çok tehlikenin içine düşer.

28 – Kötü Ruh

Mia uyuşturucu bağımlısı olduğu için çok sıkıntılı zamanlar geçirir. Artık yeni bir karar vermek üzeredir. Bunun için abisi ile çocukluk arkadaşlarının onla haftasonu kalmalarını ona destek olmalarını ister. Haftasonunu için hep beraber Tennessee ormanındaki eski bir kulübeye giderler. Fakat kulübeye vardıklarında orada yalnız olmadıklarını fark ederler. Eric ‘Ölümün Kitabı’ isimli bir kitap bulur. Bu kitapta yazanlar bu arkadaşların dehşey verici sonunu hazırlayacaktır.

27 – Davetsiz

Anna, acılar içinde yaşamaya çalışan bir gençtir. Annesinin kısa bir zaman önce ölmesinin ardından yaşadığı travmayı kolay atlatamamıştır. Tam her şey düzeliyor derken hastaneden döndüğünde babasının annesinin hemşiresi Rachel ile nişanlandığını öğrenir. Bunun üzerine Anna tekrar depresyona gider akabinde de üvey anne ve üvey kızı arasında ciddi sorunlar çıkar. Annesi Anna yı Rachel in yapacakları konusunda uyarır.

26 – Garez Serisi

Karen, Amerika’dan Tokyo’ya gelmiş bir öğrencidir. Katıldığı eğitimler gereği sosyal hizmetlerde görev yapmak zorundadır. Yatağa mahkum bir kadına bakmakla görevlendirilmiştir.Ancak kaldığı evde tuhaf şeyler olur. Üst kattan yabancı sesler gelir. İntikam peşinde olan ve kurbanlarına sıklıkla egemen olan doğa üstü bir ruhla karşı karşıyadır. Seri halinde dehşet verici ve gizemli ölümler başlar. Sebep olan ruh, lanetini bu kurbanlara geçirmiştir. Karen ise sıra ona gelmeden büyüyü bozacak bir çare bulmak zorundadır.

25 – Öldüren Sis

Çok kuvvetli bir fırtınanın ardından oluşan sis, tüm kasabayı kaplar. Bu yoğun siste insanları yiyen bazı garip şeyler ortaya çıkar. Bundan kaçan insanlar, bir süpermarketin içine sığınır sonra da oradan çıkamazlar. Bu tedirgin bekleyiş sırasında marketin içindeki insanlar arasında gruplaşma olur.  Bir grup insan bu olayların tanrının bir intikamı olduğunu düşünürken diğer grup buna katılmaz.

24 – 1408 Numaralı Oda

Bir yazarın hayal gücü bazen gerçekleri yaratır bazen de bu hayal gücü yeteneği onu paralel imgelerler karşılaştırır. Stephen King’in kısa öyküsünden uyarlanan filmde Mike Enslin harika bir yazardır. Son kitabı için araştırma yaparken kaldığı otelin 1408 numaralı odasında gizemli ve korkutucu olaylar olmaya başlar.

23 – Mama

Film annesiyle babası yıllar önce ormanda öldürülen Victoria ve Lilly adında iki küçük kız kardeşin hikayesi anlatılır. Kız kardeşler anne babası öldürüldüğünde vahşi doğada tekbaşlarına kalmışlardır. 5 yıl süresinde bu kızların tek başlarına nasıl kaldıkları tam bir muammadır. Kızların amcası Lucas ve kız arkadaşı Annabel kızları evlat edinirler. Annabel kızların garip davranışları ve evden kaçmalarının sebebinin bir herkesin duymadığı bir ses olduğunu anlar.Çünkü evde küçük kızların dışında sürekli onları takip eden hayaletlerde misafirler arasındadır.

22 – Şeytan Çarpması

Emily öldüğünde herkes onun ölümünden önce Peder tarafından yapılan şeytan çıkartma ayinini suçlar. Genç kız ölmeden önce, içine şeytan girdiğini düşündüğü için kiliseden yardım istemiştir. Bunun ardından peder cinayet zanlısı olarak tutuklanır. Peder i temsil eden avukat Bruner ile başlayan yolculuk çok meşekkatli olacaktır. Çünkü kimse Peder’in söylediklerine inanmamaktadır. Avukat bu mücadele sırasında kendi mantığı ile dini inanç kavramı arasında sıkışıp kalırken bir çıkış yolu arayacaktır.

21 – Dehşet Sokağı

George ve Kathy , üç çocukları ile birlikte, korkunç cinayetlerin yaşandığı bir eve taşınır. Bunun üzerine evden taşınmak yerine o yaşanan dehşetleri geride bırakmaya karar verirler.  Ancak George tuhaf davranmaya başlar. Kızları da evde tuhaf insanlar gördüğünü söyler. Artık ailenin önünde 28 gün boyunca sürecek dehşet dolu günler vardır. Bu durumla için neler yapacakları da  filmin korku ve heyecan dolu sahnelerinde saklıdır.

20 – 28 Hafta Sonra

Rage virüsü yavaş yavaş kontrol altınmaya başlanınca halk da taşınmak zorunda kaldıkları evlerine geri dönmeye başlar. Rage virüsü herkesin tahmin ettiğinden çok daha sinsi ve tehlikeli bir virüstür. Harekete geçmek için herkesin evlerine dönmesini beklemiştir. Evlelerine dönmenin heyecanını yaşayan ailelerden birinde bu virüsü taşıyan biri vardır.

19 – Katliam Gecesi

Davison ailesi bir kutlama için şehirden uzak köhne bir eve gelirler. Bu kutlamanın ilk davetsiz konuğu ailenin küçük oğlu Crispian’ın yanında getirdiği kız arkadaşı Erin’dır. Bu durum bütün aile üyeleri arasında gerginliğe sebep olur. Gerginliklerin devamı olarak bazı tartışmalar yaşanır tam da bu esnada camlardan giren maskeli bir katil grubu geceyi tam bir cehennem kabusuna çevirir. Bütün gece yaşam savaşı veren aileyi bir çok sürpriz beklemektedir.

18 – Evdeki Düşman

Daha anne karnındayken bebeğini kaybeden Kate ve John çifti perişan bir hale gelmiştir. Bu durumdan çıkmak için bir yol ararlar ve bir çocuk evlat edinmeye karar verirler. Yöredeki yetimhaneden evlat edindikleri Esther sevimli görüntüsü arkasında çok karanlık sırlar taşımaktadır.

17 – Yetimhane

Film  bir yetimhanedeki öksüz ve yetim çocukların hayatlarınının anlatıldığı konudan oluşuyor. Laura en mutlu günlerini deniz kenarında bir yetimhanede geçirmiştir. Evlenen ve aile sahibi olan kadın yıllar sonra bu yetimhaneyi restore edip kimsesiz çocuklara açmak için geri döner. Ancak işler bekledikleri gibi gitmez. Oğlunun görünmez bir arkadaş edinmesi ile başlayan gerilim dolu günler vardır.

16 – Resimdeki Hayalet

Moda çekimi için Tokyo ya gelen fotoğrafçı Ben ve müstakbel eşinin dağ yolunda arabaları bozulur. Bu esnada garip olaylar yaşanır. Ben yolun ortasında duran bir kadına çarpar ancak kadına dair hiç bir iz bulamazlar. Sonrasındaki olaylarda Ben kadının intikam almak için geri döndüğünü düşünür.

15 – Şeytan Tohumu

Clyde eşinden ayrılmanın travmasını atlatamayan küçük kızı ile birlikte yaşayan bir babadır. Yaşadıkları yerde bir ev yanar ve bunun ardından ordaki eşyalar satışa çıkarılır baba kız da bir göz atmak için oraya giderler. Orada gördükleri üzerinde garip işaretler bulunan kutuyu alır eve getirirler ancak o andan sonra garip şeyler olmaya başlar. Içerisinde asırlık kötü ruhların olduğu bu kutu çok büyük düşmanlar doğuracaktır.

14 – Halka

Şehirde bir kaset olduğuna ve bu kasedi izleyen herkesin 7 gün içinde öldüğüne dair korkunç bir efsane dolaşır. Herkes dört gencin bu kasedi izlediği için öldürüldüğüne inanır. Bu gizemli olayları çözmeye karar veren bir anne oğlu ile birlikte bu kasedi izlemek durumunda kalır. Tabi artık bu olayları çözmesi için yedi günü kalmıştır.

13 – Tepenin gözleri

Bob ile Ethel çifti evlilik yıldönümlerini kutlarken tüm ailenin yanlarında olmasını istemiştir. California ya doğru yola çıktıklarında karavanda tüm aile beraberdir. Yolculuk sırasında bir anda kendilerini ıssız bir çölde mahsur kalmış bir halde bulurlar. Bölge zamanında Amerikan hükümeti tarafından bazı nükleer araştırmalar için kullanılmıştır. Burada kan isteyen bir çok mutantla karşılaşırlar.

12 – Korku Kapanı

Kamyonu ile teslimat yapmaya giden Chris tehlikeli madde taşıyan bir kamyolunun devrilip yolu kapatması ile yolda kalır. Bunun ardından gecikmemek için alternatif dağ yollarını deneyeme karar verir. Ancak bir anda dikkatini kaybettiğinde başka bir araca çarpar.Orada kamp yapan insanlarla karşılaşır bu kişilerle beraber ormanda bir kulübe bulurlar. Bu kulübede canavar tipli 3 adam yaşamaktadır. Bu karşılaşma ardından büyük bir kaçış başlar.

11 – Paranormal Aktivite

Kameralara yansıyan görüntülerden oluşan film evde gariplikler hissediyor. Ardından bütün evi kameralarla donatıyor. Eşyaların yer değiştirmesi gibi garip doğa üstü olayları kamera kayıtlarından gören çifti korkunç günler bekliyor.

10 – Cehenneme bir adım

Genç bir kadın trajik bir kazaya şahit olur. Aradan geçen bir yılın ardından arkadaşları ile çıktıkları bir gezintide bir mağaraya inerler. Mağaranın içine bir kaya düşünce orada mahsur kalırlar. Çıkmaya çalışırlarken orada kana susamış garip yaratıklarla karşılaşırlar. Grupta herkes bir sebepten dolayı zıt düşerler yani artık herkes tek başınadır.

09 – Koleksiyoncu

Arkin kumar bağımlısıdır. Kumardan dolayı çok borcu birikmiştir. Sonunda borçlarını ödemek için şeytana uyar. Tesisatçı kılığında girdiği binayı soyacaktır. Ancak bu malikaneye geldiğinde evde kimsenin olmamasını beklerken çok büyük ve dehşet verici bir sürpsiz ile karşılaşır. Bu sürpsiz bütün aileyi esir alan manyak bir katildir.

08 – Diğerleri

New Jersey de yaşayan Grace ikinci dünya savaşı sırasında eşini kaybetmiştir. Büyük travma yaşayan kadın çocukları ile birlikte yaşamaktadır. Çocukların güneş alerjisi olduğu için oldukça karanlık bir evdir burası. Dünya savaşından çıkmış ülkenin zor durumda olması sebebi ile eve gelenlere yardım eder iş verir. Bu yalnızlık dolu evde Grace in kızı Anna nın Victor adında hayali bir arkadaşı vardır. Günlerden bir gün felaket ağır bir sis oluşur ve evin dünyanın diğer kısımları ile tüm irtibatı kesilir. Anne ve çocuklar tanımadıkları çalışanları ile aynı evde mahsur kalırlar.

07 – Soldaki Son Ev

Collingwood ailesi bir dağ evine tatile gider. Ailenin bireylerinden Mari orada tanıştığı başka bir kızla arkadaş olur. Bu iki arkadaşı bir çete kaçırır. Mari o esnada kaçmaya çalışırken hayatını kaybeder. Çete üyeleri de sığınacak bir yer ararken tesadüfen Mari’nin ailesinin evine girerler. Detaylar netleşmeye başladığında failler kurban durumuna düşeceklerdir.

06 – Rec Serisi

Tv çekimi yapan bir genç tv muhabiri çekim yapan arkadaşı ve itfaiye memuru ile bir apartmana gider. Polis bu ekibi apartmana kilitlemiştir. Apartmanda garip sesler gelir. Elektirklerin de kesilmesi ile iyice gerilen sahnelerde aslında apartmanda bir virüs olduğu ve sıra ile herkesi etkisine aldığı anlaşılır.

05 – Salgın

Zehirli bir madde şehir sularına karışınca herkesi ruh hastası katilere dönüştürür. Bunu fark eden yetkililer şehre giriş çıkışları kapatınca içerde cani katiller ile sağlıklı insanlar arasında kıyasıya bir yaşam mücadelesi başlar.

04 – Yüksek Tansiyon

Alex ve Meri okul arkadaşlarıdır. Sınavlarına çalışmak için evlerine giderler. Bir seri katil bu sırada eve girer ve herkesi öldürmeye başlar. Birbirlerinin hayatlarını kurtarmaya çalışan arkadaşları çok korkunç zamanlar beklemektedir.

03 – Elm Sokağı Kabusu

Freddy yine ergenç gençlere korkunç rüyalar gösterir ancak iş böyle kalmaz onları öldürür de. Ailelerin çocuklarının esrarengiz bir biçimde uykudan uyanamadıklarını ve öldüklerini anlar. Zaman içerisinde bu katilin bir zamanlar linç edilerek öldürülen Freddy olduğunu anlarlar.

02 – Korku Seansı

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde Ed ve Lorraine nin doğaüstü olayları aydınlatmak için çalıştıkları sırada karşılaştıkları ürkütücü bir olay örgüsü işlenir. Aslında ne kadar tehlikeli bir işe atıldıklarından habersizdirler. Perron ailesinin herkesten uzak çiftlik evi korkutucu güçler tarafından esir alınmıştır. Bu olayı çözeceklerine inanan çift ne kadar şeytani bir güçle karşı karşıya olduklarının farkında değillerdir.

01 – Ruhlar Bölgesi

1 milyon dolara mal olan ve sadece ülkesi Amerika da 60 milyon dolara yakın hasılat yapan film yılın en iyi korku filmlerinden biri kabul edilir. Astral yolculuk konusunun işlendiği filmde genç bir çift ve üç çocuktan oluşan bir aile vardır. Bu ailenin çocuğu Dalton bir gün komaya girer doktorlar bu komayı bir türlü anlayamaz. Fiziksel olarak her şey normal olmasına rağmen çocuk uyanamamaktadır. Başka bir eve taşınırlar. Yeni eve taşınmalarına rağmen evde garip şeyler olur. Joh bu gariplikleri dikkate almaz ama sonunda  annesi ile karısının eve medyum çağırmasını kabul eder. Medyum geldiğinde yaşananlar ise en çok onu şaşırtacaktır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir