Evden Kaçış Oyunu Kuralları

Evden Kaçış Oyunu Kuralları - Korku Evi Oyunları Platformu

Evden Kaçış Oyunu Kuralları

Evden Kaçış Oyunu Kuralları

Evden Kaçış Oyununun Kuralları Nelerdir? 

Korku evleri deneyiminiz daha önce hiç olmadıysa ya da bu konu ile ilgili bilgi sahibi değilseniz Korku Evleri ile ilgili detaylı yazımızı okumanızı öneririz. Aynı şekilde Evden Kaçış Oyunu Tarihçesi başlıklı yazımızda korku evlerinin çıkış tarihi ve gelişimi ile ilgili sizlere detaylı bilgileri sağlayacaktır. 

Zaman zaman tüylerinizi ürpertecek, zaman zaman korku dolu dakikalar yaşayacağınız korku evi oyunlarının da her oyunda olduğu gibi bir takım kuralları mevcut. Biz de ”Korku Evi Oyunları” ekibi olarak sizler için bu kuralları ve detayları bir araya getirdik. Evden kaçış oyunlarından birine dahil olmadan önce bu hususlar sizler için faydalı olacaktır diye düşünüyoruz. 

Evden kaçış ve odadan kaçış oyunlarındaki kurallar oyunun oynanacağı korku evine göre farklılık gösterebilir, fakat genel anlamda aşağıda sizler için derlediğimiz kurallar yer almaktadır. Oyundan keyif alıp iyi vakit geçirebilmeniz için bu temel kurallara uymanızı tavsiye ediyoruz. Korku evinin sahibinin kararı dahilinda kurallara uyulmaması oyunun sonlanmasına sebebiyet verebilir. 

Korku Evleri Oyunları Kuralları 

Evden kaçış ya da odadan kaçış oyunlarını oynamadan önce herhangi özel bir kıyafet giymenize gerek yoktur. 

Gücünüzü kullanmanızı gerektirecek hiçbir unsur evden kaçış oyunlarını oynayacağınız evlerde bulunmamaktadır ve özel bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. 10 dakika önceden korku evinde olmanız yeterli olacaktır. 

Evden kaçış oyunu oynayabilmek için kaç kişi olmak gerekmektedir? 

Korku evlerinde oyun ne yazık ki yalnız oynanamamaktadır. Evden kaçış oyunu oynayabilmek için minimum 2 kişi olmak gereklidir. Kişi sayısı en fazla 5 ya da 6 olabilmektedir. Yani korku evi deneyimi yaşamak istiyorsanız en az 2 en çok 6 kişilik ekibinizi oluşturmalısınız. 

Ne zaman evden kaçış alanında hazır bulunmalısınız? 

Evden kaçış oyunu oynamak için 2-6 kişilik ekibinizi kurduktan sonra korku evi rezervasyonu yaptırıp ekibinizle en az 10 dk önceden evden kaçış alanında bulunmanız gerekmektedir. Hemen not düşelim; geç kalan oyuncular oyuna dahil edilmeyeceklerdir. 

Korku evlerindeki yaş sınırı nedir? 

Bu adrenalin dolu korku evi oyununda elbetteki yaş sınırı var. Evden kaçış yaş sınırı 15’tir. 15 yaşından küçük olan oyuncular oyuna tek başlarına katılamazlar. Katılmak isteyen oyuncular ebeveynleri ile korku evi oyunları deneyimini yaşayabilirler. 

Evden kaçış süresi ne kadardır? 

Evden kaçış için ayırılan sürenin bir kısıtlaması yoktur, fakat genelde 1 saat olarak belirlenmektedir. Odaya girdikten sonra 1 saat içinde evden kaçamazsanız oyununuz yarıda kalacaktır. Bu durumda dilerseniz süreyi uzatabilir, dilerseniz de başka bir gün tekrardan gelebilirsiniz. 

Korku evi oyun esnasında yanınıza almamanız gerekenler nelerdir? 

Ekibinizle eşsiz bir korku evi deneyimi yaşarken yanınıza ne yazık ki yiyecek ya da içecek almanıza izin verilmiyor. Bu genel kuralı göz önünde bulundurarak oyun başlamadan önce bu tür ihtiyaçlarınızı gidermenizi öneririz. 

Evden kaçış oyununda çekim yapmak yasaktır! 

Siz de takdir edersiniz ki her bir korku evi ve evden kaçış oyunu özel bir tasarım ve özel bir senaryoya sahiptir. Siz de gideceğiniz korku evi ile ilgili detaylı fotoğraf ya da video görseniz tüm oyunun büyüsü kaçabilir. Bu sebeple içeride video veya fotoğraf çekimi yapılmasına izin verilmemektedir.

Odadan kaçış oyunu esnasında oyundan çıkmak isterseniz?

Korku evlerinde oyuna başladınız ve herhangi bir sebeple oyundan çıkmak istiyorsunuz. Bu durumda dışarı çıakrsanız ne yazık ki tekrardan içeri girmeniz mümkün olmuyor. 

Evden Kaçış Oyunu Kuralları ile ilgili son olarak bir kaç nüans.. 

Yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi Evden Kaçış Oyunlarının temel kurallarını sizlerle paylaştık. Korku evlerinin muhakkak ki kendine özel başka kuralları da olacaktır. Bu kurallar korku evi sahibi tarafından oyun öncesinde sizlerle paylaşılacaktır. 

Özellikle korku konseptinde uygulanan kurallar çerçevesinde haraket etmenizi öneriyoruz. Rezervasyon yaptığınız korku evinin özel kurallarını o korku evinin sayfasında bulabilir ya da ekibimizdeki arkadaşlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz. 

Korku evlerinin şifrelerini, detaylarını, ipuçlarını kimseyle paylaşmamanızı öneririz. Keza sizden sonra korku evi deneyimi yaşamak isteyen tanıdıklarınız oyundan keyif almayabilir. Bu sebeple bu detayları kimseyle paylaşmamanızı rica ediyoruz. 

Bol adrenalin dolu dakikalar…

 

Paylaş

Comment (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir